הטכנולוגיה מאחורי המונה החכם​

בשורה חכמה לבתים שלנו!

המונה החכם, מונה אלקטרוני מתקדם המבצע מדידה רציפה של צריכת אנרגיה, נכנס לשימוש ברחבי הארץ ובזכותו לבצע תקשורת דו כיוונית ובעתיד נוכל לספק מגוון שירותים משודרגים ללקוח הביתי.
המונה מורכב ממגוון טכנולוגיות תקשורת, שבאמצעותן מתבצעת העברת המידע לחברת החשמל.

2 הטכנולוגיות הנפוצות ביותר:
PLC: נתוני המונים מועברים על גבי קווי רשת החשמל באמצעות אפנון האות
M2M: כל מונה/צמד מונים סמוכים המצוי בקריאה מרחוק, מחובר למודם סלולארי או למודם קווי, באמצעות פרוטוקול ייעודי. *במרבית הבתים תמצאו מונים המופעלים בטכנולוגית M2M.
וכן. כל המונים שנרכשו בידי חברת החשמל לישראל, עומדים בתקני מנייה בינלאומיים

בקרוב תוכלו לבדוק האם הותקן מונה חכם בביתכם.
והכי חשוב, הפרטיות שלכם לא נפגעת גם בשימוש במונה חכם:
הפרטים המצויים בידי חברת החשמל המתקבלים ע"י הצרכן או הנאגרים על ידה אינם מועברים לאף גורם ללא אישור הלקוח ומנוהלים ונשמרים בהתאם להוראות הדין בדבר הגנה על צנעת הפרט לרבות חוק הגנת הפרטיות ותקנותיו וע"פ הוראות הרשות לשמירת הפרטיות שהינה הרגולטור לנושא זה, כאשר לצד זאת החברה אף משקיעה משאבים רבים באבטחת מידע וסייבר על מנת שמידע על צריכת האנרגיה של הלקוחות לא ידלוף ולא ייחשף לצד ג'. בנוסף, יצוין כי פרויקט המניה החכמה מבוקר ע"י מערך הסייבר הלאומי שהינו הרגולטור לנושא זה. ולכן אין חשש לפגיעה בפרטיות.
חברת החשמל לא אוספת פרטים על לקוחותיה – מידע שנאסף מהמונים החכמים משמש למדידת פרמטרים חשמליים הנדרשים לניהול מיטבי של רשת החשמל (זיהוי תקלות, ניטור איכות חשמל ועוד) וכן את צריכת האנרגיה של הלקוחות על מנת לאפשר הנגשתו ללקוח ברזולוציות שונות בעתיד.

דילוג לתוכן